ساوت گیت: گل زدن به ایران سخت است

سرمربی تیم ملی انگلیس گفت: گل زدن به ایران همیشه سخت بوده است.

شرایط تیم ملی انگلیس در آستانه بازی با ایران؟
همه بازیکنان را در اختیار داریم. مدیسون هم در اختیار تیم است و تنها غایبی که داریم کایل واکر است. در روزهای اول به دلیل گرمای هوا کار برای ما سخت بود ولی به مرور زمان عادت کردیم و با تمرینات مناسب به شرایط بهتری رسیدیم.

درباره شرایط ایران چه فکر می‌کنید؟ انگلیس نباید حرکتی انجام بدهد؟
فکر کنم خود ایرانی‌ها بیشتر از شرایط‌شان اطلاع داشته باشند. آنها اگر بخواهند می‌توانند بهتر کار کنند. البته آنها اگر انتظار حمایت از ما داشته باشند شرایط فرق دارد ولی فعلا باید روی بازی تمرکز کنیم.

انگلیس در مقابل تیمهای دفاعی کار سخت‌تری در پیش داشته. و نظر شما نسبت به واکنش هواداران انگلیسی به این جام جهانی؟
ما همیشه به دنبال این هستیم که حداکثر تلاش را بکنیم تا باعث خوشحالی هواداران بشویم. ولی فراموش نکنید تیمهایی که در جامهای قبلی مقابل ایران بازی کردند خیلی سخت توانستند به آنها گل بزنند.
از نظر ما ایران تیم باکیفیتی است. آنها در رنکینگ فیفا رتبه خوبی دارند.

ما می‌دانیم کی‌روش چطور کار می‌کند. چه زمانی که در منچستریونایتد بود و چه در تیمهای ملی. برای همین کاملا آماده هستیم و می‌خواهیم فردا نتیجه خوبی بگیریم.

کدام بازیکن ایران می‌تواند برای انگلیس مشکل درست کند؟
در خط حمله بازیکنان خوبی مثل آزمون دارید. جهانبخش را از دوره حضورش در برایتون می‌شناسیم. بازی‌های ایران را تماشا کرده‌ایم. به خصوص بازی مقابل سنگال که در وین انجام شد. به همین دلیل کاملا آماده هستیم. 

آمادگی انگلیس از نظر بدنی و روانی؟
در مورد آمادگی فیزیکی باید بگویم حتی اگر جام جهانی قرار بود آخر فصل برگزار شود ما با آن مشکلی نداشتیم. مساله اصلی آماده‌سازی تیم از نظر روانی است. ما در سال ۲۰۱۸ به خوبی از پس این کار برآمدیم. ولی شرایط این جام فرق می‌کند چون فقط پنج روز برای آماده‌سازی وقت داشتیم. ولی تیم ریتم خوبی دارد.

پنالتی‌زن انگیس؟
هری کین در هر جلسه تمرینی تیم ملی ما پنالتی تمرین می‌کند و مثل بازیکنی که اسم بردید (طارمی) آماده است تا اگر پنالتی‌ای گرفته شد گلزنی کند.