مربی تیم ملی فوتبال: برای تغییر نسل فوتبال باید آرامش داشته باشیم

مربی تیم ملی فوتبال گفت: در حال تغییر نسل فوتبال هستیم و باید کمی آرامش، حوصله و صبر داشته باشیم.

image_pdfimage_printچاپ خبر

آنتونیو مانیکونه، مربی تیم ملی فوتبال کشورمان در حاشیه تمرین امروز تیم ملی درباره  بازی با ازبکستان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار کرد: ما خیلی خوب کار می‌کنیم، ما در حال آماده‌سازی برای بازی ازبکستان هستیم، خیلی خوشحالیم از همه شرایط و در حال بازسازی مجدد تیم ملی هستیم. ما در حال تغییر نسل هستیم و در حال این هستیم که آرام آرام بازیکنان جدید را به تیم اضافه کنیم. باید کمی آرامش داشته باشیم.

وی درباره اینکه تیم ملی در خط دفاع آمار خوبی ندارد، گفت: در این سال‌ها خیلی فوتبال تغییر کرده و به نظرم ایتالیا مثل قبل تیمی دفاعی نیست. ایتالیا دارد جهانی بازی می‌کند و در حال بازسازی است. وقتی ۱۱ بازیکن تلاش می‌کنند تا تیم گل بزند، همین طور باید ۱۱ نفر به دفاع فکر کنند.

مانیکونه ادامه داد: ما در حال این هستیم که اتفاقات منفی تیم را به مثبت تبدیل کنیم و بهتر شویم و اکنون به نظرم خوب کار می‌کنیم. ما خیلی خوشحالیم، زیرا که بازیکنان خوب کار می‌کنند و ما باید به آینده فکر کنیم. یکسری بازیکن جدید دارند جایگزین بازیکنان قدیمی می‌شوند و تغییر نسل نیازمند آرامش است و نمی‌توان سریع این کار را انجام داد.

مربی تیم ملی فوتبال درباره بازی ازبکستان و حضور بازیکنانی مثل ماشاریپوف که در لیگ برتر سابقه بازی دارند، گفت: ما منطقا برای پیروزی بازی می‌کنیم. چیزی که خیلی مهم است این است که ما برای برد تلاش می‌کنیم. باید باهوش بازی کنیم، رشد کنیم و بازی به بازی بهتر شویم.